Hakkımda

yetik5İstanbul Bakırköy’de doğdu. Ortaöğrenimini Özel Akasya Koleji’nden tamamladı.

6 yıllık tıp fakültesi eğitimini 1990-96 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp (Çapa) Fakültesi’nde tamamladı.

İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduğu 1996 yılında Eylül ayı Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile derece yaparak en yüksek puanlı bölüm olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda göz hastalıkları alanında uzmanlık yapmaya hak kazandı.

1996-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı.

2000-2006 yılları arasında aynı klinikte göz hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı.

Bu dönemde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Prematüre Retinopatisi (ROP) polikliniğini başlattı. Daha evvel sadece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen ROP Polikliniği, tanı, takip ve tedavi hizmetlerini (laser ve cerrahi tedavilerini) Göz Hastalıkları Anabilim Dalında başlattı ve 4 yıl boyunca tek başına yürüttü.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ROP Hastalığı için laser tedavisini ilk kez ve Nisan 2000’de gerçekleştirdi.

2006 yılında doçent olup 2007 yılında yine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda doçent kadrosuna atandı. Bu dönemde Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi, Memorial Hastanesi ve Göztepe Eğitim Araştırma Hastanelerinde Vitreoretinal Cerrahi Konsültan Hekimi olarak görev yaptı.

2007 Mayıs – Ağustos döneminde Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesinde yine ROP Polikliniğini kurdu ve 2 meslektaşının ROP alanında yetişmesine katkıda bulundu.

2007-2012 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda doçent kadrosunda çalıştı.

2012-2014 yılları arasında üniversitede görevli öğretim üyelerinin serbest meslek icra etme ve özel sektörde çalışma yasağını öngören ve kısaca Tam Gün Yasası diye bilinen yasa uyarınca 2 yıllık “Maaşsız İzin” yapmak zorunda kaldı ve maaşsız izin bitip üniversiteye tekrar döndüğü 2015 yılında Profesör oldu.

Maaşsız izinli olduğu 2 yıl boyunca ilk olarak 2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nin afiliye hastanesi olması nedeniyle mesai saatleri dışında kısmi zamanlı olarak çalışmaya başladığı Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde tam gün vitreoretinal cerrahi konsültan hekimi olarak görev yapmaya başladı.

Bu dönemde yine İtalya Milano San Raffaele Enstitüsü’nde hem Enstitü’nün hem de dönemin Avrupa Retina Cemiyeti (EURETINA)’nin Başkanı Prof Fancesco Bandello ve ekibi ile birlikte çalıştı.

Halen İstanbul Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nın Profesör statüsündeki öğretim üyesidir.